LM3280TLX-275, Texas Instruments, Integrated Circuits (ICs)~PMIC - Voltage Regulators - Linear + Switching, IC REG QD BUCK/LNR 2MHZ 16TUSMD
Product Attributes:
Part Number: LM3280TLX-275
Manufacturer: Texas Instruments (TI)
Description: IC REG QD BUCK/LNR 2MHZ 16TUSMD
Category: Integrated Circuits (ICs)~PMIC - Voltage Regulators - Linear + Switching
LM3280TLX-275 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
RFID TAG R/W 13.56MHZ INLAY
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT23-6
IC POWER MANAGEMENT 24WQFN
IC BCD UP/DWN CNTR PREST 16TSSOP
IC BUF NON-INVERT 5.5V 20SOIC
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT23-5
Product Specifications:
MfrPart.: LM3280TLX-275/NOPBMfr: Texas InstrumentsDescription: IC REG QD BUCK/LNR 2MHZ 16TUSMDProduct Category: Integrated Circuits (ICs)~PMIC - Voltage Regulators - Linear + SwitchingPackage: Tape & Reel (TR)Series: -PartStatus: ObsoleteTopology: Step-Down (Buck) (1), Linear (LDO) (3)NumberofOutputs: 4Frequency-Switching: 2MHzVoltage/Current-Output1: 0.8V ~ 3.6V, 300mAVoltage/Current-Output2: 2.85V, 20mAVoltage/Current-Output3: 2.75V, 20mAw/LEDDriver: Now/Supervisor: Now/Sequencer: NoVoltage-Supply: 2.7V ~ 5.5VOperatingTemperature: -30°C ~ 85°CMountingType: Surface MountPackage/Case: 16-WFBGALM3280TLX-275 | Texas Instruments | NHE Electronics