LM3724IM5-3.08 Images
LM3724IM5-3.08 Images
Product Attributes:
  • Part Number: LM3724IM5-3.08
  • Manufacturer: Texas Instruments (TI)
  • Description: IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-5
  • Category: Integrated Circuits (ICs)~PMIC - Supervisors
  • LM3724IM5-3.08 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Texas Instruments, you may also be interested in the following:
    SN74LV11APWG4
    IC GATE AND 3CH 3-INP 14TSSOP
    TPS75533KTTT
    IC REG LIN 3.3V 5A DDPAK/TO263-5
    SN74HC393PWE4
    BINARY COUNTER
    LP2988ILD-2.5
    IC REG LINEAR 2.5V 200MA 8WSON
    SN74ALS869NT
    IC SYNC UP/DOWN BIN CNTR 24-DIP
    TPS7A3701DRVT
    IC REG LINEAR POS ADJ 1A 6WSON
    Product Specifications:
  • MfrPart.: LM3724IM5-3.08/NOPB
  • Mfr: Texas Instruments
  • Product Category: Integrated Circuits (ICs)~PMIC - Supervisors
  • Package: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
  • Series: -
  • PartStatus: Active
  • Type: Simple Reset/Power-On Reset
  • NumberofVoltagesMonitored: 1
  • Voltage-Threshold: 3.08V
  • Output: Open Drain or Open Collector
  • Reset: Active Low
  • ResetTimeout: 100ms Minimum
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 85°C (TA)