IC OCTAL D TRANSP LATCH 20-SOIC
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP
BUS DRIVER, LVT SERIES, 4-BIT
IC TRANSCEIVER HALF 9/9 56SSOP
IC REG LINEAR 1.8V 1.5A 20HTSSOP
IC BUS FET EXCHG SW 9X2:2 48SSOP
Product Specifications:
MfrPart.: LM4050QCIM3X10/NOPBMfr: Texas InstrumentsDescription: IC VREF SHUNT 0.5% SOT23-3Product Category: Integrated Circuits (ICs)~PMIC - Voltage ReferencePackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q100PartStatus: ObsoleteReferenceType: ShuntOutputType: FixedVoltage-Output(Min/Fixed): 10VVoltage-Output(Max): -Current-Output: 15 mATolerance: ±0.5%TemperatureCoefficient: 50ppm/°CNoise-01Hzto10Hz: -Noise-10Hzto10kHz: 150µVrmsVoltage-Input: -Current-Supply: -Current-Cathode: 103 µAOperatingTemperature: -40°C ~ 125°C (TA)MountingType: Surface MountPackage/Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3LM4050QCIM3X10 | Texas Instruments | NHE Electronics