LMZ14201EXTTZE Images
LMZ14201EXTTZE Images
Product Attributes:
  • Part Number: LMZ14201EXTTZE
  • LMZ14201EXTTZE Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Texas Instruments, you may also be interested in the following:
    SN74AHC541DBRG4
    IC BUF NON-INVERT 5.5V 20SSOP
    LM3S610-IQN50-C2T
    IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48LQFP
    SN74AHCT74NSR
    IC FF D-TYPE DUAL 1BIT 14SOP
    SN74AVCH8T245PWG4
    IC TRANSLATION TXRX 3.6V 24TSSOP
    TMS320DM8148SCYEA0
    IC DGTL MEDIA PROCESSR 684FCBGA
    DSLVDS1001DBVR
    IC DRIVER 1/0 SOT23-5
    Product Specifications:
  • MfrPart.: LMZ14201EXTTZE/NOPB
  • Package: Tube
  • NumberofOutputs: 1
  • Voltage-Input(Min): 6V
  • Voltage-Input(Max): 42V
  • Voltage-Output1: 0.8 ~ 6V
  • Voltage-Output4: -
  • Current-Output(Max): 1A
  • Features: UVLO
  • OperatingTemperature: -55°C ~ 125°C
  • Efficiency: 90%
  • MountingType: Surface Mount
  • Package/Case: TO-PMOD-7, Power Module
  • Size/Dimension: 0.40 L x 0.39 W x 0.18 H (10.2mm x 9.9mm x 4.6mm)