LMZ22008TZE Images
LMZ22008TZE Images
Product Attributes:
  • Part Number: LMZ22008TZE
  • LMZ22008TZE Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Texas Instruments, you may also be interested in the following:
    SN74ALVCH162374DLR
    IC FF D-TYPE DUAL 8BIT 48SSOP
    TLC272BIP
    IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8DIP
    LM2901PWR
    IC QUAD DIFF COMPARATOR 14-TSSOP
    TPS628610YCHR
    1.8-V TO 5.5-V INPUT, TINY, 1-A
    LP38501TJ-ADJEV
    BOARD EVAL FOR LP38501TJ-ADJ
    TL5580ID
    IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SOIC
    Product Specifications:
  • MfrPart.: LMZ22008TZE/NOPB
  • Package: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
  • NumberofOutputs: 1
  • Voltage-Input(Min): 6V
  • Voltage-Input(Max): 20V
  • Voltage-Output1: 0.8 ~ 6V
  • Voltage-Output4: -
  • Current-Output(Max): 8A
  • Features: UVLO
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 125°C
  • Efficiency: 92%
  • MountingType: Surface Mount
  • Package/Case: TO-PMOD-11, Power Module
  • Size/Dimension: 0.59 L x 0.59 W x 0.23 H (15.0mm x 15.0mm x 5.9mm)