LP2981AIM5-2.7, Texas Instruments, Integrated Circuits (ICs)~PMIC - Voltage Regulators - Linear, IC REG LINEAR 2.7V 100MA SOT23-5
IC OCTAL D-TYPE LATCH 20-SOIC
IC REG BUCK ADJ 1.5A 16QFN