LP2983AIM5-0.9, Texas Instruments, Integrated Circuits (ICs)~PMIC - Voltage Regulators - Linear, IC REG LINEAR 0.9V 150MA SOT23-5
BUFFER AMPLIFIER, 1 FUNC, PDSO28
IC TXRX NON-INVERT 6V 24DIP