LP38693QSDX-3.3, Texas Instruments, Integrated Circuits (ICs)~PMIC - Voltage Regulators - Linear, IC REG LINEAR 3.3V 500MA 6WSON
IC REG BOOST ADJ 6.5A 9VQFN
3.3-V TO 5-V RS-485 TRANSCEIVER
IC STATIC SHFT REG 8STG 16SO
IC BUF NON-INVERT 5.5V SC70-5
TPS54615 3V TO 6V INPUT, 6A SYNC
IC OPAMP JFET 1 CIRCUIT 8SOIC
Product Specifications:
MfrPart.: LP38693QSDX-3.3/NOPBMfr: Texas InstrumentsDescription: IC REG LINEAR 3.3V 500MA 6WSONProduct Category: Integrated Circuits (ICs)~PMIC - Voltage Regulators - LinearPackage: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)Series: Automotive, AEC-Q100PartStatus: ActiveOutputConfiguration: PositiveOutputType: FixedNumberofRegulators: 1Voltage-Input(Max): 10VVoltage-Output(Min/Fixed): 3.3VVoltage-Output(Max): -VoltageDropout(Max): 0.55V @ 500mACurrent-Output: 500mACurrent-Quiescent(Iq): 55 µACurrent-Supply(Max): 100 µAPSRR: 55dB (120Hz)ControlFeatures: EnableProtectionFeatures: Over TemperatureOperatingTemperature: -40°C ~ 125°CMountingType: Surface MountPackage/Case: 6-WDFN Exposed PadLP38693QSDX-3.3 | Texas Instruments | NHE Electronics