TLV751330500PDSQR, Texas Instruments, Integrated Circuits (ICs)~PMIC - Voltage Regulators - Linear, IC REG LIN 3.3V/5V 500MA 10WSON
IC INVERTER 6CH 6-INP 14SOIC
3.5-V TO 60-V, 5-A SYNCHRONOUS S
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT23-5
IC CURR SENSE 1 CIRCUIT SC70-6
Product Specifications:
MfrPart.: TLV751330500PDSQRMfr: Texas InstrumentsDescription: IC REG LIN 3.3V/5V 500MA 10WSONProduct Category: Integrated Circuits (ICs)~PMIC - Voltage Regulators - LinearPackage: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)Series: -PartStatus: ActiveOutputConfiguration: PositiveOutputType: FixedNumberofRegulators: 2Voltage-Input(Max): 6VVoltage-Output(Min/Fixed): 3.3V, 5VVoltage-Output(Max): -VoltageDropout(Max): 0.13V @ 500mA, 0.13V @ 500mACurrent-Output: 500mA, 500mACurrent-Quiescent(Iq): 35 µACurrent-Supply(Max): -PSRR: 50dB ~ 30dB (1kHz ~ 1MHz)ControlFeatures: EnableProtectionFeatures: Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)OperatingTemperature: -40°C ~ 125°C (TJ)MountingType: Surface MountPackage/Case: 10-WFDFN Exposed PadTLV751330500PDSQR | Texas Instruments | NHE Electronics