TMS320C40GFL50 Images
TMS320C40GFL50 Images
Product Attributes:
  • Part Number: TMS320C40GFL50
  • Manufacturer: Texas Instruments (TI)
  • Description: IC DSP 325-CPGA
  • Category: Integrated Circuits (ICs)~Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
  • TMS320C40GFL50 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Texas Instruments, you may also be interested in the following:
    PTB78560AAZ
    DC DC CONVERTER 3.6-5.5V 30W
    LM3S3N26-IQR50-C0T
    IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64LQFP
    74FCT162H501CTPVCT
    IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56SSOP
    TMS32C5534AZHHA05R
    IC DSP FIXED POINT BGA
    SNJ55ALS194J
    LINE DRIVER
    THS4601IDDAR
    IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOPWRPAD
    Product Specifications:
  • MfrPart.: TMS320C40GFL50
  • Mfr: Texas Instruments
  • Description: IC DSP 325-CPGA
  • Product Category: Integrated Circuits (ICs)~Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
  • Package: Tray
  • Series: TMS320C4x
  • PartStatus: Obsolete
  • Type: Floating Point
  • Interface: Communication Ports
  • ClockRate: 50MHz
  • Non-VolatileMemory: External
  • On-ChipRAM: 8kB
  • Voltage-I/O: 5.00V
  • Voltage-Core: 5.00V
  • OperatingTemperature: 0°C ~ 85°C (TC)