TMS320C6202BZNY250 Images
TMS320C6202BZNY250 Images
Product Attributes:
  • Part Number: TMS320C6202BZNY250
  • Manufacturer: Texas Instruments (TI)
  • Description: IC FIXED-POINT DSP 384-FC/CSP
  • Category: Integrated Circuits (ICs)~Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
  • TMS320C6202BZNY250 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Texas Instruments, you may also be interested in the following:
    SN74HC7002PW
    IC GATE NOR 4CH 2-INP 14TSSOP
    SN65LVDS387DGG
    IC DRIVER 16/0 64TSSOP
    TPS2483PWR
    IC HOT SWAP CTRLR GP 20TSSOP
    DRV8353SRTAR
    DRIVER
    LM3646EVM
    EVAL BOARD LED DRIVER LM3646
    SN74AHCU04RGYR
    IC INVERTER 6CH 6-INP 14VQFN
    Product Specifications:
  • MfrPart.: TMS320C6202BZNY250
  • Mfr: Texas Instruments
  • Product Category: Integrated Circuits (ICs)~Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
  • Package: Tray
  • Series: TMS320C62x
  • PartStatus: Active
  • Type: Fixed Point
  • Interface: McBSP
  • ClockRate: 250MHz
  • Non-VolatileMemory: External
  • On-ChipRAM: 384kB
  • Voltage-I/O: 3.30V
  • Voltage-Core: 1.50V
  • OperatingTemperature: 0°C ~ 90°C (TC)