TPS793285YEQEVM Images
TPS793285YEQEVM Images
Product Attributes:
  • Part Number: TPS793285YEQEVM
  • Manufacturer: Texas Instruments (TI)
  • Description: EVAL MODULE FOR TPS793285YEQ
  • Category: Development Boards, Kits, Programmers~Evaluation Boards - Linear Voltage Regulators
  • TPS793285YEQEVM Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Texas Instruments, you may also be interested in the following:
    PT5803N
    SWITCHING REGLTR, VOLTAGE-MODE
    DRV5013BCQLPGMQ1
    MAGNETIC SWITCH LATCH TO92-3
    DAC161P997TDA1
    IC DAC 16BIT DIE
    LM809M3X-4.63
    IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-3
    TLV1117-50IDCYG3
    IC REG LINEAR 5V 800MA SOT223-4
    PCM1760U-X
    20BIT ADC
    Product Specifications:
  • MfrPart.: TPS793285YEQEVM
  • Mfr: Texas Instruments
  • Package: Bulk
  • Series: -
  • PartStatus: Obsolete
  • ChannelsperIC: 1 - Single
  • Voltage-Output: 2.85V
  • Current-Output: 200mA
  • Voltage-Input: 2.7V ~ 5.5V