02C1000JF, Vishay, Sensors, Transducers~Temperature Sensors - NTC Thermistors, NTC THERMISTORS
02C1000JF Images
02C1000JF Images
Product Attributes:
  • Part Number: 02C1000JF
  • Manufacturer: Vishay
  • Description: NTC THERMISTORS
  • Category: Sensors, Transducers~Temperature Sensors - NTC Thermistors
  • 02C1000JF Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Vishay, you may also be interested in the following:
    TZQ5224B-GS18
    DIODE ZENER 2.8V 500MW SOD80
    RT025AS3501KB
    POTENTIOMETER
    BZW04-58HE3/73
    TVS DIODE 58.1VWM 92VC DO204AL
    TPC9.1AHM3_A/I
    TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC TO277A
    SA120CAHE3/54
    TVS DIODE 120VWM 193VC DO204AC
    BZG04-30-M3-08
    DIODE ZENER 36V 1.25W DO214AC
    Product Specifications:
  • MfrPart.: 02C1000JF
  • Mfr: Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
  • Description: NTC THERMISTORS
  • Product Category: Sensors, Transducers~Temperature Sensors - NTC Thermistors
  • Package: Bulk
  • Series: -
  • PartStatus: Active
  • ResistanceinOhms@25°C: 100
  • ResistanceTolerance: -
  • BValueTolerance: -
  • B0/50: -
  • B25/50: -
  • B25/75: 3477K
  • B25/85: 3486K
  • B25/100: -
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 125°C
  • Power-Max: 100 mW