15CTQ045STRL, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays, DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D2PAK
Product Attributes:
Part Number: 15CTQ045STRL
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D2PAK
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays
15CTQ045STRL Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
TVS DIODE 33VWM 59VC DO214AC
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AA
DIODE GEN PURP 200V 1A DO204AL
Product Specifications:
Mfr Part: 15CTQ045STRLMfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D2PAKProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - ArraysItem12: Tape & Reel (TR)Series: -Part Status: ObsoleteDiode Configuration: 1 Pair Common CathodeDiode Type: SchottkyVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 VCurrent - Average Rectified (Io) (per Diode): 7.5AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 550 mV @ 7.5 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Current - Reverse Leakage @ Vr: 800 µA @ 45 VOperating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°CMounting Type: Surface MountPackage / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB15CTQ045STRL | Vishay | NHE Electronics