1.5KE220CA-E3/51, Vishay, Circuit Protection~TVS - Diodes, TVS DIODE 185VWM 328VC 1.5KE
For
Vishay, you may also be interested in the following:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AC
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 4A GBL
TVS DIODE 70VWM 125VC DO214AC
FIXED IND 82UH 79MA 12 OHM SMD
VARISTOR 510V 4.5KA DISC 16MM
Product Specifications:
MfrPart.: 1.5KE220CA-E3/51Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: TVS DIODE 185VWM 328VC 1.5KEProduct Category: Circuit Protection~TVS - DiodesPackage: BulkSeries: TransZorb®PartStatus: ActiveType: ZenerUnidirectionalChannels: -BidirectionalChannels: 1Voltage-ReverseStandoff(Typ): 185VVoltage-Breakdown(Min): 209VVoltage-Clamping(Max)@Ipp: 328VCurrent-PeakPulse(10/1000µs): 4.6APower-PeakPulse: 1500W (1.5kW)PowerLineProtection: NoApplications: General PurposeCapacitance@Frequency: -OperatingTemperature: -55°C ~ 175°C (TJ)MountingType: Through HolePackage/Case: DO-201AA, DO-27, Axial1.5KE220CA-E3/51 | Vishay | NHE Electronics