1.5SMC27A-M3/57T, Vishay, Circuit Protection~TVS - Diodes, TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC SMC
For
Vishay, you may also be interested in the following:
SENSOR REMOTE REC 36.0KHZ 21M
DIODE ZENER 56V 1.25W DO214AC
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC SMC
DIODE SCHOTTKY 1A 50V MICROSMP
Product Specifications:
MfrPart.: 1.5SMC27A-M3/57TMfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC SMCProduct Category: Circuit Protection~TVS - DiodesPackage: Tape & Reel (TR)Series: 1.5SMC, TransZorb®PartStatus: ActiveType: ZenerUnidirectionalChannels: 1BidirectionalChannels: -Voltage-ReverseStandoff(Typ): 23.1VVoltage-Breakdown(Min): 25.7VVoltage-Clamping(Max)@Ipp: 37.5VCurrent-PeakPulse(10/1000µs): 40APower-PeakPulse: 1500W (1.5kW)PowerLineProtection: NoApplications: General PurposeCapacitance@Frequency: -OperatingTemperature: -65°C ~ 150°C (TJ)MountingType: Surface MountPackage/Case: DO-214AB, SMC1.5SMC27A-M3/57T | Vishay | NHE Electronics