1.5SMC33A-M3/57T, Vishay, Circuit Protection~TVS - Diodes, TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC SMC
For
Vishay, you may also be interested in the following:
DIODE SCHOTTKY 100V 20A SLIMDPAK
DIODE GP 1.6KV 330A DO205AB
THERM NTC 150KOHM 4064K 0603
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V D2PAK
DIODE ZENER 3.6V 410MW SOD123
Product Specifications:
MfrPart.: 1.5SMC33A-M3/57TMfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC SMCProduct Category: Circuit Protection~TVS - DiodesPackage: Tape & Reel (TR)Series: 1.5SMC, TransZorb®PartStatus: ActiveType: ZenerUnidirectionalChannels: 1BidirectionalChannels: -Voltage-ReverseStandoff(Typ): 28.2VVoltage-Breakdown(Min): 31.4VVoltage-Clamping(Max)@Ipp: 45.7VCurrent-PeakPulse(10/1000µs): 32.8APower-PeakPulse: 1500W (1.5kW)PowerLineProtection: NoApplications: General PurposeCapacitance@Frequency: -OperatingTemperature: -65°C ~ 150°C (TJ)MountingType: Surface MountPackage/Case: DO-214AB, SMC1.5SMC33A-M3/57T | Vishay | NHE Electronics