1.5SMC47CA-M3/9AT, Vishay, Circuit Protection~TVS - Diodes, TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC SMC
For
Vishay, you may also be interested in the following:
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
DIODE SCHOTTKY 100V 10A TO220AC
OPTOISO 5.3KV DARL W/BASE 6SMD
DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO214AC
Product Specifications:
MfrPart.: 1.5SMC47CA-M3/9ATMfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC SMCProduct Category: Circuit Protection~TVS - DiodesPackage: Tape & Reel (TR)Series: 1.5SMC, TransZorb®PartStatus: ActiveType: ZenerUnidirectionalChannels: -BidirectionalChannels: 1Voltage-ReverseStandoff(Typ): 40.2VVoltage-Breakdown(Min): 44.7VVoltage-Clamping(Max)@Ipp: 64.8VCurrent-PeakPulse(10/1000µs): 23.1APower-PeakPulse: 1500W (1.5kW)PowerLineProtection: NoApplications: General PurposeCapacitance@Frequency: -OperatingTemperature: -65°C ~ 150°C (TJ)MountingType: Surface MountPackage/Case: DO-214AB, SMC1.5SMC47CA-M3/9AT | Vishay | NHE Electronics