30CTQ045STRL, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays, DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D2PAK
Product Attributes:
Part Number: 30CTQ045STRL
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D2PAK
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays
30CTQ045STRL Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
FIXED IND 100UH 51MA 16.8 OHM TH
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC TO277A
DIODE ZENER 3V 500MW SOD80
DIODE ZENER 9.07V 500MW SOD80
Product Specifications:
Mfr Part: 30CTQ045STRLMfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D2PAKProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - ArraysItem12: Tape & Reel (TR)Series: -Part Status: ObsoleteDiode Configuration: 1 Pair Common CathodeDiode Type: SchottkyVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 VCurrent - Average Rectified (Io) (per Diode): 15AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 620 mV @ 15 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 45 VOperating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°CMounting Type: Surface MountPackage / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB30CTQ045STRL | Vishay | NHE Electronics