AZ23B22-E3-18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Arrays, DIODE ZENER 22V 300MW SOT23
Product Attributes:
Part Number: AZ23B22-E3-18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 22V 300MW SOT23
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Arrays
AZ23B22-E3-18 Datasheet (PDF)
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC DO214AA
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC DO214AB
FIXED IND 220NH 1.025A 140 MOHM
FIXED IND 6.8UH 3A 60 MOHM TH
MOSFET P-CH 20V 12A PPAK SC70-6
Product Specifications:
MfrPart.: AZ23B22-E3-18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 22V 300MW SOT23Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - ArraysPackage: Tape & Reel (TR)Series: -PartStatus: ActiveConfiguration: 1 Pair Common AnodeVoltage-Zener(Nom)(Vz): 22 VTolerance: ±2%Power-Max: 300 mWImpedance(Max)(Zzt): 55 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 100 nA @ 17 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°CMountingType: Surface MountPackage/Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3AZ23B22-E3-18 | Vishay | NHE Electronics