AZ23B3V3-G3-18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Arrays, DIODE ZENER 3.3V 300MW SOT23
Product Attributes:
Part Number: AZ23B3V3-G3-18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 3.3V 300MW SOT23
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Arrays
AZ23B3V3-G3-18 Datasheet (PDF)
BRIDGE RECT 3P 1.6KV 90A MT-K
128X64 GREEN GRAPHIC (COG) OLED
MOSFET N-CH 60V 6A PPAK1212-8
DIODE ZENER 20V 1W DO213AB
Product Specifications:
MfrPart.: AZ23B3V3-G3-18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 3.3V 300MW SOT23Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - ArraysPackage: Tape & Reel (TR)Series: -PartStatus: ActiveConfiguration: 1 Pair Common AnodeVoltage-Zener(Nom)(Vz): 3.3 VTolerance: ±2%Power-Max: 300 mWImpedance(Max)(Zzt): 95 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: -Voltage-Forward(Vf)(Max)@If: -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°CMountingType: Surface MountPackage/Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3AZ23B3V3-G3-18 | Vishay | NHE Electronics