AZ23B43-E3-08, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Arrays, DIODE ZENER 43V 300MW SOT23
Product Attributes:
Part Number: AZ23B43-E3-08
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 43V 300MW SOT23
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Arrays
AZ23B43-E3-08 Datasheet (PDF)
FIXED IND 270UH 120MA 6.5 OHM TH
BRIDGE RECT 3PHASE 800V 55A MT-K
TVS DIODE 10VWM 18.8VC DO214AA
BRIDGE RECT 1PHASE 400V 1.5A DFS
DIODE ZENER 22V 300MW SOT23
PTC RESET FUSE 60V 130MA RADIAL
Product Specifications:
MfrPart.: AZ23B43-E3-08Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 43V 300MW SOT23Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - ArraysPackage: Tape & Reel (TR)Series: -PartStatus: ActiveConfiguration: 1 Pair Common AnodeVoltage-Zener(Nom)(Vz): 43 VTolerance: ±2%Power-Max: 300 mWImpedance(Max)(Zzt): 100 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 100 nA @ 32 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°CMountingType: Surface MountPackage/Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3AZ23B43-E3-08 | Vishay | NHE Electronics