AZ23B4V7-G3-08, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Arrays, DIODE ZENER 4.7V 300MW SOT23
Product Attributes:
Part Number: AZ23B4V7-G3-08
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 4.7V 300MW SOT23
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Arrays
AZ23B4V7-G3-08 Datasheet (PDF)
DIODE AVALANCHE 200V 1A SOD57
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC DO214AC
DIODE ZENER 16V 200MW SOD323
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 6-DIP
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC DO214AB
Product Specifications:
MfrPart.: AZ23B4V7-G3-08Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 4.7V 300MW SOT23Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - ArraysPackage: Tape & Reel (TR)Series: -PartStatus: ActiveConfiguration: 1 Pair Common AnodeVoltage-Zener(Nom)(Vz): 4.7 VTolerance: ±2%Power-Max: 300 mWImpedance(Max)(Zzt): 78 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: -Voltage-Forward(Vf)(Max)@If: -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°CMountingType: Surface MountPackage/Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3AZ23B4V7-G3-08 | Vishay | NHE Electronics