AZ23B51-G3-08, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Arrays, DIODE ZENER 51V 300MW SOT23
Product Attributes:
Part Number: AZ23B51-G3-08
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 51V 300MW SOT23
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Arrays
AZ23B51-G3-08 Datasheet (PDF)
DIODE SCHOTTKY 35V 16A TO263AB
DIODE ZENER 20V 300MW SOT23
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL
DIODE SCHOTTKY 20V 8A TO277A
FIXED IND 2UH 16A 5.8 MOHM SMD
MOSFET P-CH 100V 10.8A PPAK
Product Specifications:
MfrPart.: AZ23B51-G3-08Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 51V 300MW SOT23Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - ArraysPackage: Tape & Reel (TR)Series: -PartStatus: ActiveConfiguration: 1 Pair Common AnodeVoltage-Zener(Nom)(Vz): 51 VTolerance: ±2%Power-Max: 300 mWImpedance(Max)(Zzt): 100 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 100 nA @ 38 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°CMountingType: Surface MountPackage/Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3AZ23B51-G3-08 | Vishay | NHE Electronics