AZ23B8V2-E3-18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Arrays, DIODE ZENER 8.2V 300MW SOT23
Product Attributes:
Part Number: AZ23B8V2-E3-18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 8.2V 300MW SOT23
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Arrays
AZ23B8V2-E3-18 Datasheet (PDF)
TVS DIODE 12.9VWM 23.5VC DO204AC
DIODE ZENER 5.6V 410MW SOD123
FIXED IND 150NH 2.45A 30 MOHM TH
DIODE GEN PURP 800V 1A DO204AL
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
Product Specifications:
MfrPart.: AZ23B8V2-E3-18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 8.2V 300MW SOT23Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - ArraysPackage: Tape & Reel (TR)Series: -PartStatus: ActiveConfiguration: 1 Pair Common AnodeVoltage-Zener(Nom)(Vz): 8.2 VTolerance: ±2%Power-Max: 300 mWImpedance(Max)(Zzt): 7 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 100 nA @ 6 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°CMountingType: Surface MountPackage/Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3AZ23B8V2-E3-18 | Vishay | NHE Electronics