AZ23C13-HE3-08, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Arrays, DIODE ZENER 13V 300MW SOT23
Product Attributes:
Part Number: AZ23C13-HE3-08
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 13V 300MW SOT23
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Arrays
AZ23C13-HE3-08 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
DIODE GEN PURP 100V 3A SMC
FIXED IND 100UH 51MA 16.8 OHM TH
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC TO277A
DIODE GEN PURP 150V 35A DO203AB
DIODE ZENER 3V 500MW SOD80
Product Specifications:
MfrPart.: AZ23C13-HE3-08Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 13V 300MW SOT23Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - ArraysPackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101PartStatus: ActiveConfiguration: 1 Pair Common AnodeVoltage-Zener(Nom)(Vz): 13 VTolerance: ±5%Power-Max: 300 mWImpedance(Max)(Zzt): 25 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 100 nA @ 10 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°CMountingType: Surface MountPackage/Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3AZ23C13-HE3-08 | Vishay | NHE Electronics