AZ23C24-HE3-08, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Arrays, DIODE ZENER 24V 300MW SOT23
Product Attributes:
Part Number: AZ23C24-HE3-08
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 24V 300MW SOT23
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Arrays
AZ23C24-HE3-08 Datasheet (PDF)
MOSFET N/P CHAN 40V POWERPAK SO-
MOSFET N-CH 400V 5.5A I2PAK
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V TO220AB
DIODE ZENER 30V 1.25W DO214AC
Product Specifications:
MfrPart.: AZ23C24-HE3-08Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 24V 300MW SOT23Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - ArraysPackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101PartStatus: ActiveConfiguration: 1 Pair Common AnodeVoltage-Zener(Nom)(Vz): 24 VTolerance: ±5%Power-Max: 300 mWImpedance(Max)(Zzt): 80 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 100 nA @ 18 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°CMountingType: Surface MountPackage/Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3AZ23C24-HE3-08 | Vishay | NHE Electronics