AZ23C36-G3-18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Arrays, DIODE ZENER 36V 300MW SOT23
Product Attributes:
Part Number: AZ23C36-G3-18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 36V 300MW SOT23
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Arrays
AZ23C36-G3-18 Datasheet (PDF)
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
MOSFET N-CH 600V 15A D2PAK
DIODE ZENER 3.6V 300MW SOT23-3
FIXED IND 10UH 370MA 720 MOHM TH
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AA
Product Specifications:
MfrPart.: AZ23C36-G3-18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 36V 300MW SOT23Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - ArraysPackage: Tape & Reel (TR)Series: -PartStatus: ActiveConfiguration: 1 Pair Common AnodeVoltage-Zener(Nom)(Vz): 36 VTolerance: ±5%Power-Max: 300 mWImpedance(Max)(Zzt): 90 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 100 nA @ 27 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°CMountingType: Surface MountPackage/Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3AZ23C36-G3-18 | Vishay | NHE Electronics