AZ23C9V1-G3-08, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Arrays, DIODE ZENER 9.1V 300MW SOT23
Product Attributes:
Part Number: AZ23C9V1-G3-08
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 9.1V 300MW SOT23
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Arrays
AZ23C9V1-G3-08 Datasheet (PDF)
FIXED IND 4.7UH 10A 14.27 MOHM
DIODE GEN PURP 600V 8A D-PAK
TVS DIODE 324VWM 574VC 1.5KE
DIODE GEN PURPOSE DO201AD
DIODE ZENER 47V 225MW SOT23-3
DIODE GEN PURP 400V 1A DO204AL
Product Specifications:
MfrPart.: AZ23C9V1-G3-08Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 9.1V 300MW SOT23Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - ArraysPackage: Tape & Reel (TR)Series: -PartStatus: ActiveConfiguration: 1 Pair Common AnodeVoltage-Zener(Nom)(Vz): 9.1 VTolerance: ±5%Power-Max: 300 mWImpedance(Max)(Zzt): 10 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 100 nA @ 7 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°CMountingType: Surface MountPackage/Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3AZ23C9V1-G3-08 | Vishay | NHE Electronics