BAS70-05-G3-18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays, DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT23
Product Attributes:
Part Number: BAS70-05-G3-18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT23
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Arrays
BAS70-05-G3-18 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO215AB
DIODE GEN PURP 1.6KV 40A TO247AC
OPTOISOLATR 5KV TRANSISTOR 4-SMD
MOSFET 2N-CH 20V 1.1A SC-70-6
MOSFET P-CH 60V 30A PPAK SO-8
Product Specifications:
Mfr Part: BAS70-05-G3-18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT23Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - ArraysItem12: Tape & Reel (TR)Series: -Part Status: ActiveDiode Configuration: 1 Pair Common CathodeDiode Type: SchottkyVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 70 VCurrent - Average Rectified (Io) (per Diode): 200mAVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 15 mASpeed: Small Signal =< 200mA (Io), Any SpeedCurrent - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 50 VOperating Temperature - Junction: 125°C (Max)Mounting Type: Surface MountPackage / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3BAS70-05-G3-18 | Vishay | NHE Electronics