BYV28-050-TR, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single, DIODE AVALANCHE 50V 3.5A SOD64
BYV28-050-TR Images
BYV28-050-TR Images
Product Attributes:
  • Part Number: BYV28-050-TR
  • Manufacturer: Vishay
  • Description: DIODE AVALANCHE 50V 3.5A SOD64
  • Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single
  • BYV28-050-TR Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For Vishay, you may also be interested in the following:
    ES2BHE3_A/H
    DIODE GEN PURP 100V 2A DO214AA