BYW76RAS15-10-PH, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single, DIODE GEN PURP 600V 3A SOD64
Product Attributes:
Part Number: BYW76RAS15-10-PH
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE GEN PURP 600V 3A SOD64
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - Single
BYW76RAS15-10-PH Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
DIODE SCHOTTKY 90V 10A TO220AC
TVS DIODE 185VWM 328VC DO214AC
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AB
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC DO214AC
MOSFET P-CH 150V 1.6A PPAK SC70
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AA
Product Specifications:
Manufacturer Product Number: BYW76RAS15-10-PHMfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDetailed Description: DIODE GEN PURP 600V 3A SOD64Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Rectifiers - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: -Part Status: ObsoleteDiode Type: StandardVoltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 VCurrent - Average Rectified (Io): 3AVoltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 3 ASpeed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)Reverse Recovery Time (trr): 200 nsCurrent - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 600 VCapacitance @ Vr, F: -Mounting Type: Through HolePackage / Case: SOD-64, AxialOperating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°CBYW76RAS15-10-PH | Vishay | NHE Electronics