BZD27C100P-E3-18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 100V 800MW DO219AB
Product Attributes:
Part Number: BZD27C100P-E3-18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 100V 800MW DO219AB
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
BZD27C100P-E3-18 Datasheet (PDF)
MOSFET N-CH 100V 60A TO263
FERRITE BEAD 240 OHM 0402 1LN
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AA
FIXED IND 100NH 55A 0.6 MOHM SMD
DIODE SCHOTTKY 3A 100V DO-214AB
Product Specifications:
MfrPart.: BZD27C100P-E3-18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 100V 800MW DO219ABProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101, BZD27CPartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 100 VTolerance: -Power-Max: 800 mWImpedance(Max)(Zzt): 200 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 1 µA @ 75 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.2 V @ 200 mAOperatingTemperature: -65°C ~ 175°CMountingType: Surface MountPackage/Case: DO-219ABBZD27C100P-E3-18 | Vishay | NHE Electronics