BZD27C91P-M3-18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 91V 800MW DO219AB
Product Attributes:
Part Number: BZD27C91P-M3-18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 91V 800MW DO219AB
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
BZD27C91P-M3-18 Datasheet (PDF)
DIODE GEN PURP 100V 2A DO204AC
TVS DIODE 185VWM 328VC DO204AL
DIODE GEN PURP 1KV 20A TO263AB
DIODE ZENER 2.5V 500MW DO35
FIXED IND 220UH 700MA 505MOHM TH
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
Product Specifications:
MfrPart.: BZD27C91P-M3-18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 91V 800MW DO219ABProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101, BZD27C-MPartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 91 VTolerance: -Power-Max: 800 mWImpedance(Max)(Zzt): 200 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 1 µA @ 68 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.2 V @ 200 mAOperatingTemperature: -65°C ~ 175°CMountingType: Surface MountPackage/Case: DO-219ABBZD27C91P-M3-18 | Vishay | NHE Electronics