BZG03C200-M3-18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 200V 1.25W DO214AC
Product Attributes:
Part Number: BZG03C200-M3-18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 200V 1.25W DO214AC
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
BZG03C200-M3-18 Datasheet (PDF)
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AC
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AC
DIODE GEN PURP 400V 60A TO247AC
MOSFET P-CH 20V 7.5A/8A 6TSOP
FIXED IND 180NH 450MA 350MOHM SM
Product Specifications:
MfrPart.: BZG03C200-M3-18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 200V 1.25W DO214ACProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: BZG03C-MPartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 200 VTolerance: ±6%Power-Max: 1.25 WImpedance(Max)(Zzt): 500 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 1 µA @ 150 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.2 V @ 500 mAOperatingTemperature: 150°C (TJ)MountingType: Surface MountPackage/Case: DO-214AC, SMABZG03C200-M3-18 | Vishay | NHE Electronics