BZG05C36-E3-TR3, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 36V 1.25W DO214AC
Product Attributes:
Part Number: BZG05C36-E3-TR3
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 36V 1.25W DO214AC
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
BZG05C36-E3-TR3 Datasheet (PDF)
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AC
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AC
FIXED IND 220NH 21A 3.2 MOHM SMD
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 8SMD
DIODE ZENER 17V 500MW DO35
TVS DIODE 102VWM 165VC 1.5KE
Product Specifications:
MfrPart.: BZG05C36-E3-TR3Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 36V 1.25W DO214ACProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: -PartStatus: ObsoleteVoltage-Zener(Nom)(Vz): 36 VTolerance: ±5%Power-Max: 1.25 WImpedance(Max)(Zzt): 40 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 500 nA @ 27 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.2 V @ 200 mAOperatingTemperature: 150°CMountingType: Surface MountPackage/Case: DO-214AC, SMABZG05C36-E3-TR3 | Vishay | NHE Electronics