BZG05C4V7-E3-TR3, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 4.7V 1.25W DO214AC
Product Attributes:
Part Number: BZG05C4V7-E3-TR3
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 4.7V 1.25W DO214AC
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
BZG05C4V7-E3-TR3 Datasheet (PDF)
TVS DIODE 53VWM 85VC DO214AC
DIODE SCHOTTKY 25V 15A TO263AB
FIXED IND 470NH 27A 2.55MOHM SMD
FIXED IND 27UH 135MA 3.5 OHM TH
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB
Product Specifications:
MfrPart.: BZG05C4V7-E3-TR3Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 4.7V 1.25W DO214ACProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: -PartStatus: ObsoleteVoltage-Zener(Nom)(Vz): 4.7 VTolerance: ±5%Power-Max: 1.25 WImpedance(Max)(Zzt): 13 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 3 µA @ 1 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.2 V @ 200 mAOperatingTemperature: 150°CMountingType: Surface MountPackage/Case: DO-214AC, SMABZG05C4V7-E3-TR3 | Vishay | NHE Electronics