BZG05C62-HE3-TR3, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 62V 1.25W DO214AC
Product Attributes:
Part Number: BZG05C62-HE3-TR3
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 62V 1.25W DO214AC
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
BZG05C62-HE3-TR3 Datasheet (PDF)
DIODE SCHOTTKY 30A 120V TO-220AB
TVS DIODE 47.8VWM 77VC SMC
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
DIODE ZENER 12V 500MW SOD80
TVS DIODE 14VWM 25.8VC DO214AA
Product Specifications:
MfrPart.: BZG05C62-HE3-TR3Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 62V 1.25W DO214ACProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101PartStatus: ObsoleteVoltage-Zener(Nom)(Vz): 62 VTolerance: ±5%Power-Max: 1.25 WImpedance(Max)(Zzt): 125 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 500 nA @ 47 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: 1.2 V @ 200 mAOperatingTemperature: 150°CMountingType: Surface MountPackage/Case: DO-214AC, SMABZG05C62-HE3-TR3 | Vishay | NHE Electronics