BZT52B4V7-G3-18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 4.7V 410MW SOD123
Product Attributes:
Part Number: BZT52B4V7-G3-18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 4.7V 410MW SOD123
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
BZT52B4V7-G3-18 Datasheet (PDF)
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC DO204AL
DIODE AVALANCHE 100V 1.4A SOD57
FIXED IND 27UH 390MA 940 MOHM TH
DIODE GEN PURP 1KV 70A DO203AB
VARISTOR 240V 400A DISC 7MM
Product Specifications:
MfrPart.: BZT52B4V7-G3-18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 4.7V 410MW SOD123Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 4.7 VTolerance: ±2%Power-Max: 410 mWImpedance(Max)(Zzt): 70 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: -Voltage-Forward(Vf)(Max)@If: -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°CMountingType: Surface MountPackage/Case: SOD-123BZT52B4V7-G3-18 | Vishay | NHE Electronics