BZX384B20-G3-18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 20V 200MW SOD323
Product Attributes:
Part Number: BZX384B20-G3-18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 20V 200MW SOD323
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
BZX384B20-G3-18 Datasheet (PDF)
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD80
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AC
TVS DIODE 10VWM 14.1VC 1.5KE
DIODE ZENER 39V 1.25W DO214AC
IC SWITCH 2XSPDT 400 MOHM 10DFN
LED YELLOW/GREEN CLEAR 2PLCC SMD
Product Specifications:
MfrPart.: BZX384B20-G3-18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 20V 200MW SOD323Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: -PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 20 VTolerance: ±2%Power-Max: 200 mWImpedance(Max)(Zzt): 55 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 50 nA @ 14 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°CMountingType: Surface MountPackage/Case: SC-76, SOD-323BZX384B20-G3-18 | Vishay | NHE Electronics