BZX384B30-G3-18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 30V 200MW SOD323
Product Attributes:
Part Number: BZX384B30-G3-18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 30V 200MW SOD323
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
BZX384B30-G3-18 Datasheet (PDF)
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AA
DIODE ZENER 14V 500MW DO35
SCR PHASE CONT 800V 50A D-55
DIODE ZENER 14.2V 600MW DO220AA
MOSFET N-CH 500V 5A TO220AB
MOSFET 2N-CH 20V 1.3A SOT-363
Product Specifications:
MfrPart.: BZX384B30-G3-18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 30V 200MW SOD323Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: -PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 30 VTolerance: ±2%Power-Max: 200 mWImpedance(Max)(Zzt): 80 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 50 nA @ 21 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°CMountingType: Surface MountPackage/Case: SC-76, SOD-323BZX384B30-G3-18 | Vishay | NHE Electronics