BZX384B3V6-G3-18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 3.6V 200MW SOD323
Product Attributes:
Part Number: BZX384B3V6-G3-18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 3.6V 200MW SOD323
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
BZX384B3V6-G3-18 Datasheet (PDF)
DIODE ZENER 27V 200MW SOD323
BRIDGE RECT 1PHASE 800V 3A GBL
MOSFET 2N-CH 20V 5.2A 8-TSSOP
FIXED IND 220UH 105MA 6.3OHM SMD
TVS DIODE 145VWM 234VC DO214AA
Product Specifications:
MfrPart.: BZX384B3V6-G3-18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 3.6V 200MW SOD323Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: -PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 3.6 VTolerance: ±2%Power-Max: 200 mWImpedance(Max)(Zzt): 90 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 5 µA @ 1 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°CMountingType: Surface MountPackage/Case: SC-76, SOD-323BZX384B3V6-G3-18 | Vishay | NHE Electronics