BZX384B3V9-G3-18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 3.9V 200MW SOD323
Product Attributes:
Part Number: BZX384B3V9-G3-18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 3.9V 200MW SOD323
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
BZX384B3V9-G3-18 Datasheet (PDF)
FIXED IND 47NH 385MA 350MOHM SMD
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V D2PAK
FIXED IND 3.9MH 170MA 8.63OHM TH
FIXED IND 100UH 147MA 3.25OHM SM
FIXED IND 820UH 240MA 2.55OHM SM
TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AA
Product Specifications:
MfrPart.: BZX384B3V9-G3-18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 3.9V 200MW SOD323Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: -PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 3.9 VTolerance: ±2%Power-Max: 200 mWImpedance(Max)(Zzt): 90 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 3 µA @ 1 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°CMountingType: Surface MountPackage/Case: SC-76, SOD-323BZX384B3V9-G3-18 | Vishay | NHE Electronics