BZX384C3V9-HE3-18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 3.9V 200MW SOD323
Product Attributes:
Part Number: BZX384C3V9-HE3-18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 3.9V 200MW SOD323
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
BZX384C3V9-HE3-18 Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
For
Vishay, you may also be interested in the following:
FIXED IND 560NH 1.7A 100 MOHM TH
DIODE ZENER 3.9V 1W DO214AC
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 8A D-72
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AA
DIODE GEN PURP 200V 2.4A TO277A
Product Specifications:
MfrPart.: BZX384C3V9-HE3-18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 3.9V 200MW SOD323Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 3.9 VTolerance: ±5%Power-Max: 200 mWImpedance(Max)(Zzt): 90 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 5 µA @ 1 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°CMountingType: Surface MountPackage/Case: SC-76, SOD-323BZX384C3V9-HE3-18 | Vishay | NHE Electronics