BZX384C43-HE3-18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 43V 200MW SOD323
Product Attributes:
Part Number: BZX384C43-HE3-18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 43V 200MW SOD323
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
BZX384C43-HE3-18 Datasheet (PDF)
DIODE AVALANCH 1KV 2.4A TO277A
DIODE GEN PURP 150V 1A MICROSMP
DIODE ZENER 13V 500MW SOD80
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC DO204AL
MOSFET N-CH 30V 12A PPAK SO-8
Product Specifications:
MfrPart.: BZX384C43-HE3-18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 43V 200MW SOD323Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 43 VTolerance: ±5%Power-Max: 200 mWImpedance(Max)(Zzt): 150 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 50 nA @ 30.1 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°CMountingType: Surface MountPackage/Case: SC-76, SOD-323BZX384C43-HE3-18 | Vishay | NHE Electronics