BZX384C5V6-HE3-18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 5.6V 200MW SOD323
Product Attributes:
Part Number: BZX384C5V6-HE3-18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 5.6V 200MW SOD323
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
BZX384C5V6-HE3-18 Datasheet (PDF)
FIXED IND 1MH 74MA 33.1 OHM TH
MOSFET P-CH 20V 10.5A 6MICROFOOT
FIXED IND 180NH 1.105A 120 MOHM
TVS DIODE 102VWM 165VC 1.5KE
FIXED IND 12UH 370MA 1.05 OHM TH
Product Specifications:
MfrPart.: BZX384C5V6-HE3-18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 5.6V 200MW SOD323Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 5.6 VTolerance: ±5%Power-Max: 200 mWImpedance(Max)(Zzt): 40 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 1 µA @ 2 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°CMountingType: Surface MountPackage/Case: SC-76, SOD-323BZX384C5V6-HE3-18 | Vishay | NHE Electronics