BZX84B33-HE3-18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 33V 300MW SOT23-3
Product Attributes:
Part Number: BZX84B33-HE3-18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 33V 300MW SOT23-3
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
BZX84B33-HE3-18 Datasheet (PDF)
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO263AB
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC DO214AB
TVS DIODE 16.2VWM 29.1VC 1.5KA
MOSFET N-CH 40V 24A/81.2A PPAK
FIXED IND 330UH 85MA 14 OHM SMD
IR RECEIVER - HEIMDALL PACKAGE -
Product Specifications:
MfrPart.: BZX84B33-HE3-18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 33V 300MW SOT23-3Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101, BZX84PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 33 VTolerance: ±2%Power-Max: 300 mWImpedance(Max)(Zzt): 80 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 50 nA @ 23.1 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°CMountingType: Surface MountPackage/Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3BZX84B33-HE3-18 | Vishay | NHE Electronics