BZX84B62-HE3-18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 62V 300MW SOT23-3
Product Attributes:
Part Number: BZX84B62-HE3-18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 62V 300MW SOT23-3
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
BZX84B62-HE3-18 Datasheet (PDF)
DIODE GEN PURP 200V 10A TO220FP
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO220AB
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V TO220AB
FERRITE BEAD 11 OHM 0805 1LN
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC TO277A
Product Specifications:
MfrPart.: BZX84B62-HE3-18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 62V 300MW SOT23-3Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101, BZX84PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 62 VTolerance: ±2%Power-Max: 300 mWImpedance(Max)(Zzt): 215 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 50 nA @ 43.4 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°CMountingType: Surface MountPackage/Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3BZX84B62-HE3-18 | Vishay | NHE Electronics