BZX84B6V8-HE3-18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 6.8V 300MW SOT23-3
Product Attributes:
Part Number: BZX84B6V8-HE3-18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 6.8V 300MW SOT23-3
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
BZX84B6V8-HE3-18 Datasheet (PDF)
FIXED IND 150NH 2.45A 30 MOHM TH
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC DO214AB
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
DIODE ZENER 3.6V 225MW SOT23-3
BRIDGE RECT 1P 800V 3.2A BU-5S
Product Specifications:
MfrPart.: BZX84B6V8-HE3-18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 6.8V 300MW SOT23-3Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: Automotive, AEC-Q101, BZX84PartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 6.8 VTolerance: ±2%Power-Max: 300 mWImpedance(Max)(Zzt): 15 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 2 µA @ 4 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°CMountingType: Surface MountPackage/Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3BZX84B6V8-HE3-18 | Vishay | NHE Electronics