BZX84C13-G3-18, Vishay, Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single, DIODE ZENER 13V 300MW SOT23-3
Product Attributes:
Part Number: BZX84C13-G3-18
Manufacturer: Vishay
Description: DIODE ZENER 13V 300MW SOT23-3
Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - Single
BZX84C13-G3-18 Datasheet (PDF)
SCR PHASE CONT 1200V 125A TO-94
FIXED IND 470UH 92MA 9.5 OHM TH
DIODE GEN PURP 200V 2A DO214AA
IR RECEIVER MOD 38KHZ TSOP6438
PTC RESET FUSE 145V 130MA RADIAL
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO204AC
Product Specifications:
MfrPart.: BZX84C13-G3-18Mfr: Vishay General Semiconductor - Diodes DivisionDescription: DIODE ZENER 13V 300MW SOT23-3Product Category: Discrete Semiconductor Products~Diodes - Zener - SinglePackage: Tape & Reel (TR)Series: BZX84-GPartStatus: ActiveVoltage-Zener(Nom)(Vz): 13 VTolerance: ±5%Power-Max: 300 mWImpedance(Max)(Zzt): 30 OhmsCurrent-ReverseLeakage@Vr: 100 nA @ 8 VVoltage-Forward(Vf)(Max)@If: -OperatingTemperature: -55°C ~ 150°CMountingType: Surface MountPackage/Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3BZX84C13-G3-18 | Vishay | NHE Electronics